ISO 22716

Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Tüm belgelendirme hizmetlerimizi inceleyin.

ISO 22716 (GMP)- İyi Üretim Uygulamaları

ISO 22716 – (GMP) İyi Üretim Uygulamaları, gıda, ilaç, kozmetik, kimyasal ürünler gibi ürünlerin güvenilir koşullarda ve kontrollü şartlar dahilinde üretilmesi için oluşturulmuş ve yayınlanmıştır.

ISO 22716 Hammadde alımından, Ürünün hazırlanmasından, paketlenmesinden, dağıtımına kadar olan süreçlerde, kaliteyi ve güvenilirliği artırmak amacıyla hazırlanmış, uygulamaları içeren uluslararası standarttır.

2010 yılında kabul edilen Kozmetik Tüzüğü dahilinde, AB üyeliği bulunan ve aday ülkelerde kozmetik sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlar için iyi üretim uygulamalarına uyma zorunluluğu getirilmiştir.

İlgili kuruluşlar ve üreticiler bu standarda uyumun göstergesi ve tescili olarak GMP belgelendirme hizmeti almaktadırlar.

ISO 22716 (GMP) İYİ ÜRETİM UYGULAMALARI BELGELENDİRMESİ

TB BELGELENDİRME ISO 22716 Kozmetikler / İyi Üretim Uygulamaları (GMP) / İyi Üretim Uygulamaları Hakkında Kılavuz standardı kapsamında, kozmetik sektöründe faaliyet gösteren üretici ve kuruluşların, iyi üretim uygulamalarını belgelendirmektedir.

Kozmetik harici sektörlerde de GMP belgelendirilmesi yapılmaktadır. Bu sektörler için yapılacak GMP belgelendirmesi için uluslararası standartlara, ürünün standardına, ayrıca ilgili ülkenin yönetmeliklerine ve kriterlerine göre belgelendirme yapılmaktadır.

ISO 22716 STANDARDI KAPSAMINDA BELGELENDİRMESİ YAPILAN BAZI ÜRÜN GRUPLARI 

*Bebek Ürünleri,

*Kişisel Temizlik Ürünleri,

*Makyaj Ürünleri,

*Deodorant ve parfüm,

*Cilt Bakım Ürünleri,

*Ağız Bakım Ürünleri,

*Saç Bakım ve Temizleme Ürünleri,

*Kremler ve diğer kozmetikler

 

Başvuru Formu